Porady

Soki czy smoothies, a może zupy? Co jest dla mnie lepsze?

Soki czy smoothies, a może zupy? Co jest dla mnie lepsze? Tak, to jest ten dzień. Decydujesz się, na zrobienie detoksu. W końcu to kilka dni, kiedy możesz dać swojemu ciału trochę wytchnienia. Oczyścisz je, odżywisz. A ono odwdzięczy ci się pięknym wyglądem i dobrym samopoczuciem. Tylko… na rynku jest tego tak dużo, co wybrać- soki, koktajle a może zupy? Aby rozwiać Twoje wątpliwości, przedstawiamy ich krótki opis.

Dlaczego zdecydowaliśmy się wprowadzić produkty Juicebyprzelom?

Głównie dlatego, że soki, koktajle i zupy są w formie płynnej- czyli takiej, która jest bardzo łatwo i szybko trawiona przez nasze ciało. Dzięki czemu w krótkim czasie jesteśmy w stanie dostarczyć sobie mnóstwo witamin i składników mineralnych, a także błonnika. Czyli tego, czego nam najbardziej brakuje.

Kiedy decydujesz się na rezygnację z klasycznych posiłków na rzecz tych płynnych dajesz swojemu ciału dzień wolny. Jak Ty wykorzystujesz dzień wolny od pracy? Niektórzy nie robią nic, inni załatwiają swoje ważne sprawy na mieście, inni z kolei robią wielkie porządki w mieszaniu. Podsumowując dzień wolny – to dzień bez stresów, zmartwień, możliwość wzięcia oddechu. Tak samo jest z Twoim ciałem. Podczas detoksu sokowego Twoje ciało nie musi tracić energii na trawienie, tego co ostatnio zjadłeś i może zająć się czymś, na co wcześniej nie miało czasu. Dlatego tak ważne jest robienie sobie krótkich okresów odpoczynku od konwencjonalnego jedzenia. Twoje ciało też musi odpoczywać.
Co łączy soki, koktajle i zupy?

Przede wszystkim są to warzywa! Warzyw w naszej diecie nigdy za wiele. A jak podają statystyki, ogólnie jemy za mało warzyw niż powinniśmy. A to prosta droga do wielu schorzeń. Zjedzenie 2kg warzyw może stanowić problem, ale wypicie 400 ml soku już nie. Dlatego soki, koktajle i zupy są doskonałym sposobem, aby zwiększyć podaż warzyw w naszej diecie.
Smoothie i zupy zawierają, oprócz warzyw, dodatki tłuszczowe- awokado, mleko roślinne, pestki i nasiona. W zupach znajdziemy jeszcze rośliny strączkowe. Dodatki te, jeszcze bardziej wpływają na walory zdrowotne tych produktów.

Czym różnią się soki, smoothie i zupy?

Do produkcji soków, wykorzystuje się wyciskarki wolnoobrotowe. Podczas tego procesu, niejako usuwamy błonnik z warzyw i owoców, a zostawiamy tylko sam płyn. W przypadku koktajli- miksujemy cały produkt, dlatego koktajle zawierają mnóstwo błonnika pokarmowego. Do smoothie możemy dodać np. awokado, mleko roślinne lub pestki/ nasiona co jeszcze bardziej je wzbogaci.

Z tego powodu soki:
Smoothie:
Natomiast jeśli chodzi o zupy, to przygotowane przez nas zestawy cechują się dużym urozmaiceniem. Znajdziemy tam zupy wyłącznie warzywne, ale są też takie, które zawierają w swoim składzie rośliny strączkowe, a także zdrowe tłuszcze.
Zupy:
Jak widać, każdy z nich jest trochę odmienny, ale jeśli chcesz cieszyć się każdym z nich to w naszym Juicebyprzelom możesz mieszać je ze sobą, tworząc niepowtarzalne zestawy. Poznaj je na www.juicebyprzelom.pl